Jak przygotować pliki:Maksymalna szerokość wydruku w jednym brycie to 130 cm, jednak nie wszystkie media występują w takiej szerokości.Pliki prosimy przesyłać w formatach:  • TIF - polecany przy oprogramowaniu Adobe. kompresja LZW/JPG. Plik spłaszczony (bez warstw, efektów, masek). Prosimy o nie przysyłanie plików TIF z Corela.


  • EPS, PDF - w przypadku przesyłania plików wektorowych (również z bitmapami) prosimy pamiętać o zamianie wszystkich czcionek na krzywe. Pliki powinny być spłaszczone (bez warstw, efektów, masek). PDF w opcji zapisywania bitmap z kompresja jpg z wysoką jakością.  • CDR - przyjmujemy pliki Corela do wersji X3. Czcionki zamienione na krzywe, efekty zamienione na mapy bitowe  W przypadku używania w Corelu 9 interaktywnego cienia prosimy o rozgrupowanie go i nadanie mu opcji przeźroczystosci z parametrem mnozenie.


Projekty powinny być przygotowane w skali 1:1. Z uwagi na fakt ograniczeń wymiarów w programach Adobe i innych przyjmujemy również pliki przygotowane w skali 1:10 (z podwyższoną rozdzielczością).Jeśli przesłane pliki są w skali 1:10 bardzo prosimy o informację o rozmiarze docelowym.Wszystkie pliki powinny być przygotowane w przestrzeni barwnej CMYK, przygotowanie plików w trybie RGB spowoduje istotne zmiany w kolorystyce pliku podczas konwersji do przestrzeni CMYK.Jeśli zależy Państwu na idealnym odwzorowaniu danego koloru (logo, wcześniejsze druki itd.) - bardzo prosimy o dostarczenie drukowanej próby do siedziby naszej firmy.Kolory Pantone prosimy zamienić na kolory procesowe CMYK zgodnie ze wzornikiem.
Głęboki kolor czarny (aple) należy przygotować następująco: C=30 M=30 Y=30 K=100.
Rozdzielczość pliku zależy od wielkości wydruku.Małe wydruki (np. 1x1m) na papierze, folii  - 200 dpi.Banery - 150 dpi (przy czym, im większy druk tym mniejsza rozdzielczość)W przypadku pytań, prosimy o kontakt - pomożemy Państwu dobrać odpowiednie parametry.